Po prázdninách jsme se opět všichni potkali a nově i poznali. Čas po vyučování je pro více než 190 dětí ve znamení hraní, odpočinku, zajímavých aktivit a hlavně pohybu ve školní družině. Jak to vypadalo v jednotlivých odděleních popisují paní vychovatelky a pan vychovatel:
- oddělení, třídy 1.B, 2.A, paní vychovatelka Poláková
V minulém týdnu jsme se s dětmi rozloučili s létem kreslením barevných, prozářených obrázků za pomoci speciálních plakátových fixů. Děti malovaly velice pečlivě a daly si opravdu záležet. Tento týden jsme se zaměřili na sv. Václava, který nás inspiroval k vytváření barevných vitráží, a děti se dozvěděly zajímavosti ze života našeho patrona. Mimoto se děti ukázaly jako zdatní stavitelé a kromě stavebnicových výtvorů se zapojily i do projektu Postav své město.
- oddělení, třídy 1.A, 2.B, paní vychovatelka Frolková
Počasí přálo, a tak jsme s dětmi trávili nejvíce času venku a věnovali se společně různým pohybovým aktivitám. Ve družině jsme pak využívali různé stavebnice, tvořili, hráli divadlo, kreslili a zajímali se o přírodu. Zajímali jsme se o život šneků, pro které jsme stavěli domečky z různých materiálů. Pomocí mobilní aplikace poznáváme nové rostliny v okolí školy. Povídali jsme si o životě svatého Václava, děti si vyrobily královské koruny, meče z papíru, hrajeme různé deskové a karetní hry, navlékáme korálky a vyrábíme si hezké módní doplňky. Čteme pohádky, vyrábíme záložky do oblíbených knih technikou origami, hledáme odpovědi na zajímavé kvízové otázky. Zpíváme, rýmujeme, tančíme a cvičíme.
- oddělení, třídy 2.C, 4.B, 4.C, 5. ročník, paní vychovatelka Kafková
My jsme takoví zvídavci, takže jsme se zajímali o hory, sopky a vše, co s tím souvisí. Takže jsme si trochu zamotali jazyk při vyslovování deseti nejvyšších osmitisícovek, vytvořili jsme lehce výbušný model sopky, zkoušeli jsme sestavit a pouštět lanovky z lega, aktuálně si zakládáme cestovní deníky a vyhlásili jsme družinkovou challenge v oddělení: Ujdi pěšky 100 km. Někteří už začali.. Do Vánoc to dáme všichni. Venku cvičíme obratnost při ručkování na průlezkách, hrajeme různé verze honiček a vybíjené, a na koloběžkách zkoušíme slalom.
- oddělení, třídy 3.B, 2.A, 4.A, pan vychovatel Červenka
Hledali jsme, co máme společného. To znamená, že jsme ve skupinkách hledali věci, které máme společné a pak jsme si je vzájemně představili a našli i věci, které máme rádi všichni z oddělení - třeba zmrzlinu. Vytvořili jsme společně také speciální leporelo, které bylo použito jako obětní dar na mši za naši školu. Zajímavá byla tzv. reminiscenční aktivita - děti si vzaly z domu předměty, ke kterým mají blízko a jsou pro ně hodnotné, např. jim připomínají ty, kteří jim je dali a mají na ně dobré vzpomínky. Nechyběly aktivity na školním hřišti, zejména cvičení jemné i hrubé motoriky s míčem a lanem a pohybové aktivity na stanovištích a plnění zadaných pohybových úkolů na sílu, koordinaci a přesnost.
- oddělení, třídy 1.C, 2.B, 4.A, paní vychovatelka Hoková
Děti z tohoto oddělení jsou tvořivci. Vytvářeli barevné dráčky z bavlnek hřejivé jak na pohled, tak i na dotek. Někdo si ještě dozdobil svůj výtvor korálky, jiní zvolili barevná peříčka a další se rovnou vrhli na tvorbu výhradně z barevných korálků, které jsme následně zažehlili. Procvičili jsme si tak své hbité prstíky a hlavně si ověřili, že s trpělivostí dokážeme vyrobit krásné dekorace i s pouhými zbytky materiálu.
- oddělení, třídy 3.A, 3.C, 4.B, paní vychovatelka Nožičková
Září v 6. Oddělení uteklo jako voda. Děti se postupně seznámily s novým oddělením, hráli jsme plno seznamovacích her, povídali si o domácích mazlíčcích a kreslili je vodovými barvami. Letos se žáci mohou těšit na celoroční hru na téma Rok v přírodě. V dalších týdnech jsme pak vyrazili mimo školu za sběrem přírodnin k tvoření z šišek. Překvapil nás nález housenky Štětconoše ořechového, kdy se děti za použití aplikace Google Lens dověděly více o tomto druhu. Co říkáte na naše hotové sovy, veverky a lišky? Nás vyrábět prostě baví.