• O NAŠÍ ŠKOLE

• Vzdělávací program naší školy se zaměřuje na potřeby současné doby: Výuka s využitím digitálních technologií, práce s AI, psaní na klávesnici všemi deseti, angličtina po celou devítiletou docházku, druhý jazyk němčina, ruština. Systematická práce s informačními zdroji, kritické myšlení, logika, programování aj.

Pořádáme aktivity s důrazem na přátelské soužití a spolupráci žáků, např. zotavovací a jazykové pobyty, školy v přírodě, adaptační pobyty, lyžařské kurzy aj. V některých třídách probíhá projektová výuka.

Pedagogové učí klasickými i moderními metodami. Osobnosti žáků kultivuje estetické a bohatě vybavené prostředí. K dispozici: studovna, informační centrum, relaxační prostory, hudebna, jazyková laboratoř aj. Využíváme velkou tělocvičnu, rozlehlou zahradu a sportoviště. Kromě obědů (výběr 2 jídla) poskytujeme i svačiny. K dispozici je nabídka kroužků, vč. řady sportovních. Celostátních a krajských úspěchů dosahuje tradičně škola v šachových a hudebních, literárních soutěžích, v logické, matematické olympiádě.

Hudebně nadaným žákům poskytujeme rozšířenou hudební výchovu. Hudební průpravu a zpěv ve sborech vhodně doplňuje ZUŠ Malenovice, která sídlí v budově školy. Od roku 2007 umožňujeme nadaným a bystrým dětem speciální vzdělávání (ERIN) rozvíjející jejich nadání. Tyto třídy mají rozšířenou výuku anglického jazyka a matematiky. V menších kolektivech (maximálně 15) vyučují vyškolení učitelé. Ve škole působí školní psycholog a speciální pedagog.  Škola je částečně bezbariérová.