Carmina bona

 • /
 • /
 • /
   • Charakteristika sboru Carmina Bona

   • - česky „Dobrá píseň“ je dětský pěvecký sbor při Základní škole Zlín – Malenovice, která je jako jediná ve Zlínském kraji zaměřena na rozšířenou výuku hudební výchovy. Jejími členy jsou žáci 2. stupně (11 – 15 let), přes 50 dospívajících dětí. Náš sbor se každoročně účastní vybraných přehlídek a festivalů převážně v České republice. Za všechny jmenujme Mezinárodní festival v Sušici „Je kraj, kde voní tráva“, „Krumlovská Grumle“ v Českém Krumlově, „Zlatá lyra“ v Šumperku. Opakovaně také vyjíždíme na Mezinárodní festival adventní a vánoční hudby v Bratislavě. Přivítali jsme spolupráci s osobnostmi populární hudby např. na vánočním koncertě Martina Chodúra, Markéty Konvičkové, legendární kapely Fleret apod. V jarních a letních měsících nás můžete slyšet na prestižních akcích nejen města Zlína.

    Základem repertoáru jsou dvou, tří až čtyřhlasé lidové písně (např. v úpravě Miroslava Raichla), umělé písně českých i evropských autorů, pro zpestření volíme také známé melodie z pohádek a známých filmů. Vybraní žáci sami doprovází některé skladby na smyčcové, dechové, klávesové i bicí nástroje.

    Po pátém CD s názvem „Hudba je můj život“ (r. 2019) čekáme na křest nového CD, který proběhne již 2. května 2022.

    Od září 2011 je opět sbormistryní Mgr. Dana Kozárková (vystudovala Pedagogickou fakultu Ostravské univerzity obor český jazyk – hudební výchova), která stála v čele tohoto sboru i v letech 2000-06. Korepetici ve školním roce 2021 – 22 zajišťuje náš bývalý žák David Skopal.

     

    Carmina_Bona_Kromeriz.mp4