Carmina bona

• Charakteristika sboru Carmina Bona

•

Carmina bona - česky „Dobrá píseň“ - je dětský pěvecký sbor při Základní škole Zlín – Malenovice, která je jako jediná ve Zlínském kraji zaměřena na rozšířenou výuku hudební
        výchovy. Jejími členy jsou žáci 6. – 9. tříd, přes 50 zpěváčků. Tento sbor se každoročně účastní přehlídek i soutěží v České republice. Není však výjimkou, že nás osloví některá osobnost naší populární hudby a přizve sbor ke spolupráci. Samozřejmou součástí našich vystoupení jsou vánoční či novoroční koncerty. V jarních a letních měsících nás můžete slyšet také na prestižních akcích města Zlína. Opakovaně vyjíždíme na pozvání organizátorů vybraných festivalů nejen u nás, ale také na Slovensku.
        Na konci kalendářního roku 2020 proběhne křest našeho šestého CD s názvem „Slavíci
        v kleci.“
        Od září 2011 je opět sbormistryní Mgr. Dana Kozárková (vystudovala Pedagogickou fakultu Ostravské univerzity obor český jazyk – hudební výchova), která stála v čele tohoto sboru i v letech 2000-06. Klavírní doprovod zajišťuje Lucie Ševčíková, BMus., absolventka naší školy, Konzervatoře P.J. Vejvanovského v Kroměříži, Vysoké školy múzických umení v Bratislavě a Royal Academy of Music v Arhusu v Dánsku..