Výchovný poradce

Mgr. Gabriela Pippalová

email: pippalova@zsmalenovice.cz

Výchovné poradenství:
          – metodická pomoc pedagogickým pracovníkům školy v otázkách kariérového rozhodování žáků, inkluze,     individuálních vzdělávacích plánů, práce s nadanými žáky.
          – věnuje zvýšenou pozornost žákům s problémovým vývojem a rizikovým chováním
          – kontakt se školskými poradenskými pracovišti, orgány péče o dítě a s Policíí ČR
          – pomoc při řešení konfliktních situací ve škole
          – vedení evidenci žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, příprava podmínek pro jejich vzdělávání ve škole
          – shromažďování odborných zpráv o žácích v odborné péči dalších poradenských zařízení a jejich zajišťování v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.
          – spolupráce s vyučujícími na vyhodnocování efektivity podpůrných opatření

Kariérové poradenství:
          – zajišťování veškerých akcí, které jsou spojeny s touto problematikou (pro žáky 8. tříd návštěva IPS ÚP ve Zlíně, pro žáky 9. tříd besedy se zástupci SOŠ, OU)
          – poskytování poradenské činnosti pro rodiče a žáky
          – zodpovědnost za správné a včasné vyplnění přihlášek na SŠ
          – poskytování informací rodičům a žákům při odvolacím řízení
          – vyhodnocení výsledků přijímacího řízení na SŠ a předání vedení školy

Konzultační hodiny každé úterý od 14 do 16 hodin (po předchozí domluvě), individuálně lze sjednat také jiný termín.