Novinky

 • /
    • Lukáš ze 7. A. - oceněný!
     • Lukáš ze 7. A. - oceněný!

     • I v tomto školním roce jsme zaslali několik prací literárního a výtvarného charakteru do soutěže s názvem "Voda štětcem a básní", kterou každoročně vyhlašuje Povodí Moravy. Náš Lukáš Zahradník ze 7. A.  získal cenu generálního ředitele za prózu "Voda čaruje".

      Moc mu blahopřejeme a přejeme hodně dalších inspirativních nápadů!

      Voda_caruje_-_Lukas_Zahradnik.rtf​​​​​​​


      Mgr. Dana Kozárková

    • Pěstitelské úspěchy v pracovních činnostech
     • Pěstitelské úspěchy v pracovních činnostech

     • Žáci prvního stupně v rámci pracovních činností pečovali na školním pozemku v pařeništích o přísadu salátu a kedluben.  S nadšením sázeli mladé rostlinky, pravidelně pleli a zalévali záhony. Na fotkách se můžete přesvědčit, jak se jim podařilo vypěstovat výstavní zeleninu. Také musíme poděkovat za pomoc i některým třídám z druhého stupně. 

      S prvňáčky jsme také osázeli naši školní skalku. Zaslouží si velikou pochvalu za odvedenou práci. Teď nás jen čeká pravidelné zalévání.

      Mgr. Iveta Frolková

    • Slavnostní vyhlášení krajského kola literární soutěže
     • Slavnostní vyhlášení krajského kola literární soutěže

     • Dne 7. 6. 2022 byly slavnostně vyhlášeny výsledky krajského kola literární soutěže Kde končí svět, jejíž součástí jsou kola okresní.

      Garanty v jednotlivých okresech Zlínského kraje jsou Knihovna Kroměřížska v Kroměříži se soutěží Kroměřížská litera, Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti se soutěží Píšu povídky, píšu básně..., Masarykova veřejná knihovna ve Vsetíně se soutěží O poklad strýca Juráša a Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se soutěží Hledání.

      Nejlepší příspěvky z jednotlivých okresů postoupily do krajského kola, ve kterém se sešlo celkem 559 prací, zúčastnilo se 380 dívek, 169 chlapců, hodnoceno bylo 375 příspěvků prózy a 131 příspěvků poezie a 53 komiksů.

      Naši školu reprezentovala mladá a možná budoucí spisovatelka Leontýna Matulíková z 5.A, která vyhrála krásné 1. místo v kategorii 4. – 5. ročník, poezie. 

      Můžeme tak směle říci, že Leontýnka patří mezi nejlepší básníky ve Zlínském kraji! 

      Děkujeme za práci a odvahu soutěžit v této velké konkurenci. Blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

      Bc. Kristýna Váňová

    • Aktivity dětí II. oddělení ŠD
     • Aktivity dětí II. oddělení ŠD

     • V jarních měsících si ve školní družině užíváme hlavně pobytu venku, kde sportujeme a těšíme se ze sluníčka. Pohybem jsme oslavili i MDD. Rádi se dozvídáme nové informace, objevujeme svět přírody, tvoříme a kreslíme, dělali jsme pokus "sopka", cestujeme pomocí atlasu po celém světě. Společně jsme si připravili sirup z bezových květů.

      Mgr. Iveta Frolková

    • VI. A a VII. A ve Vizovicích
     • VI. A a VII. A ve Vizovicích

     • I přes vytrvalý déšť se ve středu 8. 6. vydaly třídy VI. A a VII. A na školní výlet do Vizovic. Po počátečních problémech se zpožděním vlaku jsme kolem 9. hodiny dorazili na místo. Šesťáci si prohlédli místní sklárnu s více než třicetiletou tradicí a ocenili zručnost a píli místních sklářů. Sedmáci si mezitím prošli vizovický zámek. Svým zpěvem v hudebním salonku překvapili a potěšili průvodkyni. Obě třídy absolvovaly workshop Výroba a tradice vizovického pečiva. Domů jsme si odváželi plnou krabici našich výrobků. Energii jsme doplnili v proslulé čokoládovně. Paní učitelky ještě doma čekal jeden úkol – syrové výrobky upéct.

      Mgr. Andrea Hobzová

    • Exkurze Praha
     • Exkurze Praha

     • Páťáci se podívali zmiji do tlamy

      Podívali jste se někdy přímo do zvětšené tlamy zmije? Zkusili jste, jakou sílu je potřeba vynaložit k zavření obří mušle? Žáci z V.B si nejen tyto dvě aktivity, ale i řadu dalších vyzkoušeli během edukačního programu v Národním muzeu, který se týkal výstavy Zázraky evoluce a byl vyvrcholením jednodenního výletu do Prahy. Při prohlídce hlavního města děti viděly na vlastní oči památky, o kterých jsme se učili v hodinách vlastivědy – sochu sv. Václava na Václavském náměstí, Prašnou bránu, staroměstskou radnici s orlojem, Karlův most a samozřejmě Pražský hrad, kde jsme ve Starém královském paláci obdivovali Vladislavský sál a přesné kopie korunovačních klenotů. Poslední fotkou demonstrují děti únavu po výletu :) .

       

                                                                                                                                                   Mgr. Martina Malá

                                                                                                                                                   Mgr. Zuzana Hynčicová

    • Příprava zdravé svačinky
     • Příprava zdravé svačinky

     • Žáci třídy 3.A a 3.B se v hodinách pracovních činností seznámili se zásadami zdravé výživy. Nejdříve si ujasnili, jak by měla vypadat zdravá a chutná svačinka, vypracovali recept s potřebnými potravinami i postupem přípravy a doplnili jej lákavou ilustrací. Poté si vyzkoušeli jednoduché pokrmy připravit sami. Dnešní menu se skládalo z tuňákové pomazánky, sýrové pomazánky s mrkví, a to vše bylo doplněné zeleninovou oblohou. A takhle všem chutnalo! 

      Ing. Adéla Pešlová Hrubošová

    • Ročníkové práce – malá ochutnávka
     • Ročníkové práce – malá ochutnávka

     • Žáci z IV.B a V.C se v pondělí postavili před odbornou porotu, aby představili své ročníkové práce. Každý žák na svém tématu pracoval celý školní rok pod vedením garanta práce. Za každou prezentací šel vidět obrovský kus práce, byla to skvělá podívaná.

      Již v tuto chvíli jsme se rozhodli udělit 4 speciální ocenění:

      Anně Čižmářové z V.C za prezentaci na téma ŘEMESLA, pracovala pod vedením paní garantky Mgr. Miluše Nožičkové. Anička ve své práci široce prozkoumala oblast pivovarnictví a obuvnictví, spoustu si toho vyzkoušela, vytyčila zásadní posun v těchto oblastech.

      Dominiku Gureckému z IV.B za prezentaci o VAŘENÍ, pracoval pod vedením paní garantky Mgr. Martiny Kolářové. Dominik si vyzkoušel připravit celou škálu tradičních pokrmů jednotlivých zemí světa, vytvořil vlastní kuchařku, která obsahuje jeho rady a zkušenosti s recepty.

      Karlu Koutnému z IV.B za prezentaci na téma MINIFAUNA, pracoval pod vedením paní garantky Mgr. Zuzany Kašíkové. Kája celý rok pozoroval vývoj a život žábronožek, pracoval s mikroskopem, popsal úskalí péče o tento druh.

      Rudolfu Pernickému z IV.B za prezentaci o ČISTIČKÁCH ODPADNÍCH VOD, pracoval pod vedením paní garantky Aleny Machalové. Rudu tato oblast fascinuje již několik let, ve své práci prakticky ověřoval výsledky svých domácích čističek.  

      Všem prezentujícím patří velká pochvala, děkujeme za odborné vedení garantům ročníkových prací, poděkování patří také třídním paní učitelkám Mgr. Dorotě Osičkové a Ing. Lence Reňákové za soustavnou přípravu a vedení v hodinách obohacení.

      Velké finále nás však teprve čeká, všech 28 prezentací ročníkových prací uvidíte 14.6. na půdě naší školy, určitě se máte na co těšit!

      Mgr. Markéta Krotká

    • Školní výlet 8.A a 8.B
     • Školní výlet 8.A a 8.B

     • Osmáci se ve středu 7. června podívali do krásné Kroměříže🤩.

      Nejdříve jsme se zúčastnili programu “Soukolí dějin 1848-1948”📖 v Muzeum Kroměříž👍🏻. 

      Další zábava na nás čekala v Květné zahradě, kde jsme si vyzkoušeli tvorbu mapy.🗺

      MOOOC jsme si to užili!👌🏼

      Vojtěch Najman

    • Už je poznáme!
     • Už je poznáme!

     • Žáci třídy 3.A a 3.B se v hodině zajímavé matematiky seznámili s geometrickými tělesy! Zkoumali jejich velikost, tvar, společné i rozdílné vlastnosti a naučili se je pojmenovat. Na závěr si vyzkoušeli tělesa vymodelovat z plastelíny a společnými silami postavili stavbu. I když byl jejich výsledek velmi nestabilní, žáky práce bavila. Při modelování projevily manuální zručnost, upevnili si názvy geometrických těles a zjistili, že se s nimi setkávají každodenně v podobě různých předmětů. 

      Ing. Adéla Pešlová Hrubošová

    • Zábavné odpoledne s knihou
     • Zábavné odpoledne s knihou

     • Každý týden odpoledne se s dětmi scházíme ve čtenářském klubu. Povídáme si o knížkách i o životě, společně čteme, doporučujeme si knihy, hrajeme hry, posloucháme pohádky a jiné oblíbené příběhy. Jindy si zase prohlížíme encyklopedie a naučnou literaturu.

      Zábavné kvízy, komiksy, výtvarná tvoření – no prostě program je tu různorodý pro všechny, kteří mají rádi knížky a legraci. Nedávno jsme také navštívili knihovnu v Malenovicích, kde nám paní knihovnice velmi ochotně pomohla s výběrem knih a poradila, jak se máme ke knihám chovat a v knihovně orientovat.

      Ing. Lenka Režňáková

    • VI. A - ZOETROPIA
     • VI. A - ZOETROPIA

     • Třída VI. A právě prožívá týden snů. Včera děti absolvovaly trénink s Denisou Helceletovou a dnes jsme zavítali na MFF do centra Zlína. Na programu jsme měli Workshopy Virtuální realita a Triky ve filmu. Instrukce ode mě (třídní učitelky) zněly jasně: „Uvidím jeden otrávený obličej, uslyším jedenkrát, že to někoho nebaví, a nevytáhnete do devítky paty ze školy!“ Možná právě tato má pohrůžka způsobila, že jsem dojela na místo určení s těmi nejposlušnějšími žáčky, kteří ochotně natočili  filmovou akční scénu, vyzkoušeli hru ve virtuálním prostředí a byli jednoduše perfektní! Naše filmové počiny můžete najít na stránkách  zlinfest.cz v sekci doprovodný program – ZOETROPIA. Myslím, že se pobavíte.

       

      P.S. Za týden nás čeká výlet – hlavní instrukce je jasná:-))

      Mgr. Andrea Hobzová

    • Sportovní dopoledne s olympioničkou
     • Sportovní dopoledne s olympioničkou

     • Celoroční snaha 💪🏽 v hodinách tělesné výchovy přinesla dětem 6. a 8. ročníku zaslouženou odměnu🏆. V úterý 31. května navštívila naši školu olympionička Denisa Helceletová (Rosolová)🏃🏽‍♀️.

      Program začal v 9:00 hodin a trval až do 12:00 hodin. Na úvod si děti poslechly krásnou přednášku, kde se dozvěděly plno zajímavosti👀 o životě olympionika.

      Druhá část dopoledne patřila atletické rozcvičce💪🏽 a přípravě na sprint🏃🏽‍♀️🏃🏽

      #sportovniden #laskakesportu 

      Vojtěch Najman

    • Budou z nás filmaři?
     • Budou z nás filmaři?

     • Ve čtvrtek 26. května začal ve Zlíně filmový festival. Naši třídu 4.A čekal v rámci něho herecký/filmařský workshop. Paní režisérka nám nejprve ukázala kameru, potom nám vysvětlila druhy záběrů. Někdy vidíme na obrazovce celého člověka, někdy vidíme jenom jeho obličej nebo jeho oči. Pustila nám krátký příběh (natočily ho děti z Prahy, měly taky okolo 10 let), kde nám ukázala střídání druhů záběrů. Film byl díky tomu napínavější.

      No a pak už jsme natáčeli my. Vytvořili jsme dvojičky (herec a kameraman), vybrali si kostýmy a zkoušeli natočit příběh s využitím různých druhů záběrů. Bylo to pro nás nové, ale kostýmy nám pomohly vymyslet příběh a natáčení už šlo samo… Potom jsme ukazovali paní režisérce naše „díla“. Ta je komentovala (co je dobře, co by šlo jinak), chválila naše nápady, videa. Poprosili jsme ji o tip na aplikaci na střih videí, v informatice ji vyzkoušíme.

      Mgr. Marie Oškerová

    • Zlínská olympiáda škol v orientačním běhu
     • Zlínská olympiáda škol v orientačním běhu

     • Ve čtvrtek 26. 5. 2022 se naše škola zapojila do II. kola olympiády škol v orientačním běhu. Celkem nás reprezentovalo 9 žáků třetího až šestého ročníku.

      Nejlepšího výsledku dosáhla dvojice ze III.C Kája Tesárková a Otík Vintr, kteří obsadili 1. místo ve své kategorii a Viky Nešporová ze IV.B, která skončila na 3. místě v téže kategorii. Blahopřejeme.

      Poděkování si zaslouží všichni soutěžící, kterým přejeme hodně štěstí v dalších závodech.

       

    • Fotbalový turnaj zlínských škol
     • Fotbalový turnaj zlínských škol

     • Ve středu 25. května 2022 se ve Fotbalovém areálu Vlastislava Marečka na Vršavě konal fotbalový turnaj žáků 2. stupně základních škol.

      Již v ranních hodinách se žáci osmi základních škol začali shromažďovat před sportovním areálem. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech týmech. Před prvním zápasem se všichni zahřáli a rozcvičili. Podle rozlosování jsme odehráli v 8.00, v 9.00 a v 10.00 tři zápasy v základním kole. První zápas skončil remízou, ve druhém jsme vyhráli 5:0 a třetí jsme prohráli 0:5. Se ziskem 4 bodů jsme se ve skupině umístili na třetím místě. Čekal nás už jen jeden zápas se školou, která se ve druhé skupině umístila také na třetím místě. Tento zápas skončil remízou, takže následovaly penalty, ve kterých jsme byli úspěšnější. Celkově jsme se v nelehké konkurenci umístili na pěkném 5. místě.

      I přes chladnější počasí a občasný déšť se turnaj podařil a viděli jsme velmi napínavé zápasy.  Na konci turnaje čekala na žáky sladká odměna a velké poděkování od hlavních "koučů" V. Najmana a I. Bělíkové.

      Děkujeme všem sportovcům za vzornou reprezentaci naší školy.