V úterý 21. dubna se žáci třídy I. B vydali na hrad Lukov. Už cestou sbírali žáci v lese odpadky, které zde zanechali kupodivu návštěvníci hradu (nejvíce totiž žáci nasbírali kelímků od kávy, kterou si návštěvníci na hradu mohou zakoupit). Mimo to poznávali květiny, stromy, studánky. Vyslechli si pověst o Albrechtovi z Valdštejna a jeho dubu. Samozřejmě si prohlédli areál hradu Lukova a to s průvodcem panem Holíkem a také panem Pavlíkem, který žáky seznámil s archeologickými nálezy v podobě zlomků kachlových kamen. Podle nich vznikla také jedna replika kamen. Předpokládá se, že celkem mohlo být na hradu asi 14 kamen. Žáci navštívili také ptačí pozorovatelnu. Všichni jsme také obdivovali krásné dřevěné sochy od Oldřicha Plisky. Zpět jsme se vraceli přes Králky a žáci jen litovali, že stromy před vytesanými sedátky jsou vzrostlé a nelze přes ně dnes pozorovat krásnou krajinu. Vyhlídky jsme ale objevili o něco níže, takže se všichni mohli krásou krajiny nakonec také pokochat.
Mgr. Libuše Přílučíková, Libuše Rosíková
