Novinky

 • /
    • Vyzkoušeli jsme kruhový trénink
     • Vyzkoušeli jsme kruhový trénink

     • Sedmáci si vyzkoušeli v tělesné výchově 💪🏽⭕️ kruhový trénink. Začali jsme pořádným zahřátím 🔥 a poté jsme přešli k samotnému cvičení, které bylo zaměřeno na posílení 🏋🏼těla. Byly zařazeny i relaxační prvky. 👍🏻Závěr cvičení jsme zakončili společným protažením.🙌🏻Děti si zaslouží velkou pochvalu 🏆👏🏽 za výkony a snahu❗️

      Vojtěch Najman

    • NOC VE ŠKOLE S KNIHOU
     • NOC VE ŠKOLE S KNIHOU

     • Když se řekne březen, vybaví se automaticky slogan Březen – měsíc knih. Jedno je ale jisté – měsíc, ve kterém začíná kalendářní jaro, prostě patří všem, kdo rádi čtou.

       

      V této souvislosti byla ve dnech 8 - 9. března uspořádána akce „Noc ve škole s knihou“, noc toužebně očekávaného přespání ve škole. Zúčastnili se jí žáci  I. C, II. C, IV. B a V. C.

       

      Program byl různorodý - čtenářské dílny, nejznámější autoři pohádek a povídek, poslech audioknih, výtvarná reprodukce čteného a slyšeného textu, dramatizace.

      A jak to vypadalo v jednotlivých třídách?

      Žáci I. C se věnovali četbě knihy Josefa Čapka – O pejskovi a kočičce a následně se zapojili do hry související s tvorbou vlastní pohádky. Druhý den absolvovali ranní procházku na čerstvém vzduchu a navštívili knihovnu v Malenovicích, kde se zúčastnili přednášky „Poprvé v knihovně“.

       

      Žáci II. C  pracovali se svou oblíbenou knihou, kterou nejprve představili svým spolužákům, poté z ní předčítali, nakonec vytvořili velmi povedené práce, které obsahovaly ilustraci a úryvek textu. Po setmění absolvovali žáci noční bojovku, kdy ve škole s pomocí čelových svítilen hledali indicie k doplnění tajenky. Všichni tento úkol zvládli na výbornou, zaslouženě na ně čekala odměna v podobě knihy. Následující den třída II. C navštívila Krajskou knihovnu Františka Bartoše ve Zlíně, kde pro ně byl připraven program s názvem Pohádkový Zlín. Byly jim představeny pohádkové příběhy z prostředí Zlína, vysvětleny dříve používané výrazy na Zlínsku. Část knih s touto tematikou jsme si zapůjčili do školy a budeme se jim věnovat ještě více v hodinách čtení.

       

      Žáci IV. B se ve večerních hodinách rozběhli po škole a vyhledávali obálky autorů a literárních děl,  které následně kompletovali a upevnili si tak své čtenářské znalosti. Věnovali se také četbě své oblíbené knihy. Druhý den po snídani absolvovali přednášku „ Jak se ještě lépe orientovat v knihovně“ , také v knihovně v Malenovicích. Dopolední program pokračoval společně s třídou I. C , kde si žáci užili společné zpívání.

       

      Žáci V. C si vyzkoušeli dramatizaci bajek, zahráli si na ilustrátory, věnovali se poslechu audioknih a četbě strašidelných příběhů. Své literární znalosti si ověřili při noční bojovce.

      I oni navštívili následující den Krajskou knihovnu Františka Bartoše a zúčastnili se programu Čtení v bublinách. Žáci se dozvěděli zajímavosti o historii komiksu a dostali návod na to, jak si vytvořit svůj

      vlastní komiks. 

       

      Přespání ve škole si žáci velmi užili a budou na to jistě velmi rádi vzpomínat. Měli možnost se sblížit více se svými kamarády a prohloubit jejich vztah s učiteli.

      Ing. Lenka Režňáková

    • Prezentiáda
     • Prezentiáda

     • Dne 8. 3. 2022 se uskutečnilo školní kolo soutěže Prezentiáda. V úvodu soutěže vystoupil Štěpán Juřík ze třídy 1.A, který porotu zaujal prezentací na téma podmořský svět, v rámci níž předvedl svůj funkční model ponorky. Následovali žáci 4. – 9. ročníků, kteří jednotlivě či ve skupinách předvedli své prezentace a komunikační dovednosti. Témata prezentací byla opravdu rozmanitá. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí nejen ze života živočichů, ale také z oblastí sportu, historie, astronomie, herectví či rybaření.

      Kategorie 4. – 5. ročník

      1. místo – Klára Malá, Tereza Váchová IV.B

                      Adam Tureček V.A

      3. místo – Thea Oravtzová V.B

       

      Kategorie 6. – 9. ročník

      1. místo – Karel Matocha VII.C

      2. místo – Eliška Bárová, Alice Ondíková, Adéla Vidlářová VI.B

                       Jakub Zavadil, Daniel Dvořák VIII.A

      3. místo – Adéla Kratochvílová VIII.A, Jakub Kratochvíl IV.A

      Všem žákům děkujeme za účast v soutěži a vítězům blahopřejeme. Žákům, kteří naší školu budou reprezentovat i v krajském kole soutěže, přejeme hodně štěstí!

       

      Ing. Adéla Hrubošová Pešlová

    • Chemie fotoobjektivem
     • Chemie fotoobjektivem

     • Žáci devátých tříd se v hodinách chemie seznámili s karboxylovými sloučeninami a jejich použití v praxi se pokusili zachytit fotograficky. Zjistili, že jejich využití nesouvisí pouze s chemickým průmyslem, ale mohou je použít také v každodenním životě. Své snímky měli žáci možnost přihlásit do soutěže s chemickou tématikou. 

      Ing. Adéla Hrubošová Pešlová

    • Co potřebují rostliny k životu?
     • Co potřebují rostliny k životu?

     • Žáci ze třídy 3. B si v hodinách předmětu člověk a jeho svět vyzkoušeli pokus na téma klíčení semen. Nechali si vyklíčit fazole a pozorovali zázrak vzniku nové rostlinky. Žáci sledovali, jak rostliny rostou a sílí, poté je vystavili různému prostředí. V závěru zjistili, že fazole ke svému životu potřebují světlo, teplo, vodu, kyslík a pokud jim některá ze základních potřeb chybí, neprospívají a uhynou. 

      Ing. Adéla Hrubošová Pešlová

    • Funkční model ponorky
     • Funkční model ponorky

     • V rámci družinové soutěže na téma Podmořský svět mohly děti z jednotlivých družin přispívat svými výrobky na výstavu ve škole.

      Z našeho oddělení přispělo již několik dětí jako například děvčata Sofinka Šánková, Karolínka Hanušová, Amálka Kopecká. Z chlapců třeba Lukášek Soukup. Nejvíce nás však překvapil svým funkčním modelem ponorky Štěpánek Juřík, také z II. oddělení školní družiny. 

      Na jeho výrobek se můžete podívat zde: 

      Mgr. Iveta Frolková

    • Žáci IX.B si dali do těla....aneb kruháč
     • Žáci IX.B si dali do těla....aneb kruháč

     • V úterý 8.3. se žáci IX.B pátou hodinu v tělesné výchově zapotili. Na plánu byl kruhový trénink. Pro někoho známá věc, pro jiného novinka. Skládá se z vybraných stanovišť, které jsou zaměřeny na různé svalové partie. Opakování, střídání cviků na dolní, střední i horní část těla, minimální pauzy, cvičení naplno od začátku až do konce, to byl cíl. Využili jsme tyto pomůcky: lavičky, žebřiny, švihadla, medicimbál, ale hlavně vlastní váhu těla. Kruhový trénink neboli kruháč můžete vyzkoušet i sami doma.

      Bc. Petra Šaurová

    • Pondělní sbírka pro Ukrajinu
     • Pondělní sbírka pro Ukrajinu

     • Vaše dnešní dary 🎁 osobně předala paní ředitelka a pan učitel Najman panu řidiči🧔🏻‍♂️, který už je veze 🚚 do Užhorodu.❤️

      Abychom mohli pomáhat 🙏🏻 Ukrajině 🇺🇦 smysluplně, neobejdeme se bez Vaší podpory💪🏽. Ať už se rozhodnete pomoci čímkoliv⭐️👍🏻.

      Sbírka na naší škole 🏫 probíhá celý tento týden.☺️

      ⭐️ Děkujeme všem ⭐️

      Vojtěch Najman

    • Odborníci z praxe u nás ve škole!
     • Odborníci z praxe u nás ve škole!

     • V rámci projektového týdne, který byl zaměřen na lidská povolání a profese, přivítali ve své třídě žáci II.C několik profesionálů svého oboru. Profesor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně žákům přiblížil obor biochemie, vysvětlil systém známkování, harmonogram akademického roku a příležitosti spojené s touto profesí. Fyzioterapeutka a lektorka jógy žákům názorně představila několik jógových pozic, dále také umění fyzioterapie při stlačování konkrétních bodů těla. Mimo jiné se dozvěděli o léčebném využití zvířat – canisterapii, felinoterapii či hipoterapii. Bývalá pracovnice japonské výrobní firmy, specializující se na výrobu součástek do klimatizací, představila žákům výrobní postup těchto součástek. Názorně jim ukázala, jak vypadá administrativní část této výroby, popsala a ukázala výrobní stroje. Doktorka neurologie žákům představila tento obor, popsala nejčastější potíže svých pacientů a popsala, jak se vybrané nemoci projevují, jak se dají léčit. Žáci měli možnost pracovat se stetoskopem, poslechnout si srdce nebo bříško spolužáka, dále s neurologickým kladívkem, kdy pozorovali rozdíly reflexů mezi sebou navzájem. Barman žákům představil jednotlivé pomůcky ke své práci, popsal svou pracovní dobu a představil nejoblíbenější drinky. Pro žáky si připravil barmanskou show, naučil je postup přípravy vybraných dětských míchaných nápojů, které si posléze vyzkoušeli a namíchali tak svůj vlastní nápoj.

      Velmi děkujeme rodičům a všem, kteří přijali pozvání do naší školy!  Žáci II.C se dozvěděli spoustu nových informací, prakticky vyzkoušeli různorodé činnosti a mají tak teď už obrázek o vybraných profesích. Hlavně si to ale velmi užili!

      Mgr. Markéta Krotká

    • Masopust ve II.A
     • Masopust ve II.A

     • První březnový týden si žáci II.A pořádně užili karnevalového veselí. Každý den byl jinak barevný – žlutý, modrý, červený, karnevalový a papouškový. Tancovalo se, tvořilo, zpívalo, radovalo a na konec i masopustně hodovalo. 

      Mgr. Jana Svozilová

    • Sbírka pro Ukrajinu
     • Sbírka pro Ukrajinu

     • Vážení rodiče,

      vnímáme velmi citlivě aktuální situaci, která nastala ve východní Evropě.

      Soucítíme s lidem Ukrajiny. Chceme se zapojit do pomoci potřebným, a proto jsme se rozhodli uspořádat v naší škole sbírku pro lidi na Ukrajině.

      Děkujeme všem, kteří se do pomoci zapojí.

      Vojtěch Najman

    • Voda očarovala i naše sedmáky
     • Voda očarovala i naše sedmáky

     • I v letošním školním roce se chceme zapojit do literární soutěže "Voda čaruje". Žáci sedmých tříd nejsou v této aktivitě žádnými nováčky. Vzpomeňme na loňské ocenění Moniky a Veroniky ze 7. A. Ze všech nashromážděných příspěvků si můžete přečíst ty nejzajímavější. A že si chlapci nechali záležet....co říkáte?

      Lukas_Zahradnik.rtf

      LUKaS_PSENKA.doc

      Filip_Salcik.docx​​​​​​​

      Mgr. Dana Kozárková 

    • Pitva včely
     • Pitva včely

     • Suchá teorie? Ne!

      Žáci šestých ročníků absolvovali v rámci hodiny přírodopisu laboratorní cvičení na téma pitva včely. Zadaným úkolem bylo úspěšně vypreparovat křídla, končetiny i žihadla. Na základě pečlivého pozorování bylo nutno všechny tyto části těla správně popsat do příslušného protokolu.  Cílem bylo naučit se správnou techniku mikroskopování, zhotovit preparát a pozorovat základní anatomickou stavbu včely medonosné. Všichni přítomní tuto problematiku zvládli na výbornou.

      Mgr. Sylvie Vašinová

    • JÓÓÓGA v VIII. B
     • JÓÓÓGA v VIII. B

     • Osmáci si v dnešní hodině tělesné výchovy 💪🏽vyzkoušeli soubor cvičení, který jim pročistil tělo👤, zvýšil odolnost a zdatnost organismu🫀. 

      Hned na úvod týdne posílili vnitřní klid🧠, PROTÁHLI celé tělo🧘🏽, uvolnili se👏🏽, zbavili se STRESU💨, dodali ENERGII☀️ a životní ELÁN⭐️!

      ❓❓❓Uvažujete o józe, ale nevíte jak začít❓❓❓

      👀Mrkněte na naše šikulky!👀

      Vojtěch Najman

    • Masopustní průvod ŠD
     • Masopustní průvod ŠD

     • Ve čtvrtek děti ze druhého oddělení ŠD uspořádaly masopustní průvod školou. Nechyběla masopustní kobyla, medvěd a další masky, které si děti samy vyrobily. Školou zněly masopustní písničky a společně jsme si i zatancovali. Moc jsme si to všichni užili. Dětem ze třídy I. A a I. B moc děkuji za nasšení i dobrou náladu při udržování tradic.

      Mgr. Iveta Frolková

    • Masopust v V. B
     • Masopust v V. B

     • Žáci třídy V. B si v hodinách pracovních činností připomněli masopustní slavnosti. Nejenže se seznámili s masopustními zvyky a tradicemi, ale také si vyzkoušeli vyrobit masopustní masku. Vznikl tak třídní průvod, jenž sice na první pohled ovládli medvědi, své zástupce však nalezli i šaškové. 

      Ing. Adéla Hrubošová Pešlová

    • Říká vám něco hra Kin-ball?
     • Říká vám něco hra Kin-ball?

     • NÁM UŽ ANO.

      V dnešní hodině tělesné výchovy si šesťáčci vyzkoušeli tuto zábavně pohybovou hru.

      Děti jsou rozděleny do skupinek a snaží se odehrát, co nejvíce míčů tak, aby ho ostatní děti nemohly chytit. Dnes se nám MOOOOC dařilo!

      Vojtěch Najman

    • Deváťáci se učí kriticky zhodnotit historické prameny
     • Deváťáci se učí kriticky zhodnotit historické prameny

     • V letošním školním roce začali žáci 9.A a 9.B pracovat v historické laboratoři, resp. s webem historylab.cz, který mládež učí kriticky zhodnotit historické prameny a uvědomovat si dějiny v souvislostech. Žáci už zpracovali například témata týkající se prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, mnichovské dohody a nejnověji se věnovali tomu, proč Američané znovu fotili vztyčení své vlajky po bojích na ostrově Iwodžima v druhé světové válce. Práce spočívala v tom, že žákům byly představeny obě fotografie vztyčování vlajky. Měli je pečlivě prozkoumat, označit si na nich důležité prvky, následně porovnat a označit prvky rozdílné. Diskutovali o důvodech vzniku druhé fotografie a zhodnotili, proč se druhý snímek stal úspěšnějším. Už teď se těší na další téma historické laboratoře, jímž budou události související s atentátem na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

      Mgr. Martina Malá

    • Moderní dějiny zpracovali žáci 5.B do kreslené časové osy
     • Moderní dějiny zpracovali žáci 5.B do kreslené časové osy

     • Co pro lidi v Československu znamenal únor 1948, invaze vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968 nebo sametová revoluce? Žáci z 5.B na tyto složité otázky, které jsou však klíčové k pochopení dneška, odpověděli v hodině vlastivědy prostřednictvím obrázků. Jejich úkolem bylo ze seznamu důležitých událostí posledních 70 let vybrat šest těch, které sami považovali za nejzásadnější. Obrázkem se snažili zachytit podstatu každé z událostí a pod něj se pokoušeli co nejjednodušeji a nejstručněji vybranou událost popsat. A vznikly velmi hezké práce!

      Mgr. Martina Malá