• Učení může být i zábava

Chceme našim žákům umožnit v co nejširším měřítku realizovat to, co je zajímá, baví, aby škola pro ně nebyla místem strachu, obav a stresů, ale místem, kde je sice mnoho práce, ale také zábavy a legrace, kde jsou učitelé jejich rádci, partnery. Proto usilujeme o jejich zapojení do kulturního, sportovního i jiného dění ve škole.

• Rozšířená výuka hudební výchovy
    • Výuka angličtiny od 1. třídy
    • Školní poradenské pracoviště se školním psychologem
    • Výuka formou projektů, exkurzí a praktických cvičení
    • Hřiště, tělocvična, sportovní aktivity
  •                                Distanční výuka

• Online výuka
    • Word
    • Excel
    • Power point

Zjistěte, co je nového na naší škole
    • Jablečný týden ve 4. oddělení ŠD
      • 28. 11. 2021
      • Ve čtvrtém oddělení školní družiny jsme se věnovali tento týden jablkům. Ochutnávali jsme různé odrůdy a bodovali chuť. Vyhledávali jsme na internetu informace, jaké vitamíny jablka obsahují a čím jsou pro naše zdraví prospěšná. Vyhledané informace jsme si zaznamenali a v pátek jsme tento šťavnatý a zdravý týden ukončili vařením jablečného kompotu.

• Jablečný týden ve 4. oddělení ŠD: Číst více
    • Planetárium a vědecký park VIDA! v Brně
      • 26. 11. 2021
      • Ve středu 24.11.2021 vyrazily třídy II.C, III.C, IV.B a V.C do Brna, kde pro ně byl připraven program v planetáriu a vědeckém parku VIDA!

Nejprve navštívili žáci planetárium, kde si vyzkoušeli potěžkat jednotlivé vesmírné objekty, dalekohledy pozorovali oblohu, viděli model vesmírné sondy, prošli se noční oblohou, připomněli si pojmy jako: souhvězdí, mléčná dráha, východ a západ Slunce, světové strany, podívali se na naši planetu Zemi z vesmíru. Hlavně ale zhlédli představení, která se promítala na stěnách kopule jednoho z objektů planetária.

• Planetárium a vědecký park VIDA! v Brně: Číst více
    • Přestávky v pohybu
      • 25. 11. 2021
      • I v letošním školním roce jsme na I.stupni navázali na tradici společných tanečních chvilek o velké přestávce. Žáci se schází na koberci v prvním patře a mají možnost se hýbat v hudebním rytmu. Moc nás těší, že děti při online výuce nezapomněly na pohyb a naopak na tyto aktivity netrpělivě čekají a užívají si je.

• Přestávky v pohybu: Číst více
    • Učení venku
      • 21. 11. 2021
      • Letošní krásný podzim přímo vybízí k učení venku. Žáci třídy II. B se v úterý vydali nejprve na vycházku po Malenovicích. Cestou poznávali stromy, připomínali si názvy ulic a historii Malenovic. V rámci pracovních činností se pustili do výtvorů z listí. Hlavy skřítků, veselé i smutné obličeje je plně zaměstnali. Nejvíce se obávali, aby jim výtvory nikdo nezničil a těšili se, jak to cestou ze školy zkontrolují. Materiálu ke tvoření je zatím všude dost a za chvíli ho nahradí bílý sníh. Někdy stačí k radosti docela málo. Jako bonus si žáci užili pobyt na čerstvém povětří.

• Učení venku: Číst více
    • Zvířátka z ovoce
      • 15. 11. 2021
      • V pátek 12. listopadu tvořili žáci třídy II. B v předmětu výtvarné tvoření zvířátka z ovoce. Minulý týden poznávali ovoce v hodinách Člověk a jeho svět a tak si učivo o ovoci tento týden netradiční formou zopakovali. Pod šikovnými rukami vznikali ježci, ptáčci, srnky. Někteří žáci si to doma vyzkoušeli s kaštany a s ovocem je to o mnoho snazší. Stačí párátka, protože ovoce je měkké. Využili jsme i ovoce do škol, které žáci obdrželi ve čtvrtek. Netradiční pochoutky žáci ochutnali a kdo nechtěl, ten zanese pochoutky v pondělí při vycházce ptáčkům a zvířátkům v okolí hradu v Malenovicích. Určitě potěší pohled na naše výrobky i další děti, které rády tvoří. Tak hurá do toho!

• Zvířátka z ovoce: Číst více
    • NE/ZAPOMENUTÉ POMNÍKY
      • 15. 11. 2021
      • 11. listopad si každý z nás spojuje především se svátkem svatého Martina, který má přijet na bílém koni. Málo-kdo si však vzpomene, že v tento den skončila 1. světová válka. V kalendáři najdeme, že je to "Den válečných veteránů". Národní pedagogická knihovna a muzeum Jana Ámose Komenského při příležitosti tohoto významného svátku odměnila pamětním listem účastníky projektu NE/ZAPOMENUTÉ POMNÍKY 1. světové války. Za naši školu se tohoto projektu zúčastnili žáci letošní třídy II. B. Již v loňském školním roce zadali do systému pomník v Malenovicích, v Pohořelicích, v Karlovicích. Na konci roku přidali pomník z obce Spytihněv a na začátku letošního školního roku pomníky v Otrokovicích a Kvítkovicích. Za třídu VII. B byla zaslána omalovánka Nely Zádrapové o legionáři Štěpánu Bradáčovi. Všechny příspěvky i fotografie jsou pravidelně umisťovány na facebooku Národní pedagogické knihovny a mu

• NE/ZAPOMENUTÉ POMNÍKY: Číst více
    • Tvoříme Zlín
    • Veletrh práce a vzdělávání
    • Halloween ve II. oddělení ŠD
      • 1. 11. 2021
      • Ve II. oddělení ŠD slavíme Halloween.

Už při vstupu do našeho oddělení upoutá každého návštěvníka velká dýně přes celou plochu dveří. Třídu i okna si děti vyzdobily, strašidýlky, pavoučími sítěmi, veselými dýněmi, černými kočkami i velkým kostlivcem, na kterém jsme si procvičili názvy i význam kostí v lidském těle. Děti si vyráběly masky z papíru a některé se oblékly do strašidelných kostýmů. Zatancovali jsme si i zazpívali a nechyběly hry a legrace. Vydlabali jsme si vlastní dýni. Touto cestou děkuji všem dětem a rodičům za krásné dýně v rámci naší družinové výstavy. Také si děti ze všech oddělení zasoutěžily na školní zahradě v rámci družinové akce s názvem Putování za dýněmi. S kartičkou děti obcházely jednotlivá stanoviště a plnily zajímavé úkoly. Koncem prvního listopadového týdne proběhne vyhodnocení soutěže včetně odměn. Společně jsme si všechny činnosti moc užili.

• Halloween ve II. oddělení ŠD: Číst více
  • Naše vize